Om Compucraft

Om Compucraft

Compucraft började med försäljning och import/export av persondatorer, datorkomponenter, och datortillbehör i Sverige redan 1989. Detta gör oss till en av de äldsta kvarvarande datorleverantörerna på marknaden.
Idag levererar vi på Compucraft allt inom datorer, telecom och IT, från enskilda datorkomponenter till kundanpassade nätverksinstallationer och skräddarsydda telecom- och växellösningar.
Vår vision är att leverera allt inom IT och telecom till ett bra pris och med bästa möjliga service. Allt från att byta glas på din iPhone eller laga din hemdator till molntjänster och serviceavtal.

Kontakta oss

Telefon: 08 - 673 49 00

E-post: kontakt@compucraftab.se

Öppettider i sommar
Måndag-Fredag: 10.00 - 18.00
Lördag & söndag: Stängt

Adress
Kungstensgatan 28
113 57 Stockholm

E-postformulär

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ämne

Ditt meddelande

Medarbetare

Säljare

Tekniker

Emil Stjerndamm

Ägare och butiksansvarig
emil@compucraftab.se

Jonas Hed

Försäljningschef
jonas@compucraftab.se
0708 - 59 05 93

Bill Lindström

Ansvarig B2B
bill@compucraftab.se
0735 - 29 50 18

Tobias Wiström

Kontaktperson företag
tobias@compucraftab.se
0736 - 37 07 27

Cristoffer Lundberg

Kontaktperson företag
cristoffer@compucraftab.se
0736 - 50 05 40

Jesper Friberg

Backoffice B2B
jesper@compucraftab.se
0707 - 43 18 60

Jimmy Cargel

Nätverkstekniker
jimmy@compushop.se

Oliver Välikoski

Tekniker
oliver@compucraftab.se

Kalle Rosendahl

Tekniker / Webbansvarig
kalle@compushop.se

Fanny Nordin

Tekniker
fanny@compucraftab.se

Oskar Christiansen

Tekniker
oskar@compucraftab.se

Viktor Berglind

Tekniker
viktor@compucraftab.se