Om Compucraft

Om Compucraft

Compucraft började med försäljning och import/export av persondatorer, datorkomponenter, och datortillbehör i Sverige redan 1989. Detta gör oss till en av de äldsta kvarvarande datorleverantörerna på marknaden.
Idag levererar vi på Compucraft allt inom datorer, telecom och IT, från enskilda datorkomponenter till kundanpassade nätverksinstallationer och skräddarsydda telecom- och växellösningar.
Vår vision är att leverera allt inom IT och telecom till ett bra pris och med bästa möjliga service. Allt från att byta glas på din iPhone eller laga din hemdator till molntjänster och serviceavtal.

Kontakta oss

Telefon: 08 - 673 49 00

E-post: kontakt@compucraftab.se

Öppettider
Måndag - Fredag: 09.00 - 18.00
Lördag: 11.00 - 15.00

Adress
Kungstensgatan 28
113 57 Stockholm

Medarbetare

Säljare

Tekniker

Emil Stjerndamm

Ägare och butiksansvarig
emil@compucraftab.se

Jonas Hed

Försäljningschef
jonas@compucraftab.se
0708 - 59 05 93

Bill Lindström

Ansvarig B2B
bill@compucraftab.se
0735 - 29 50 18

Tobias Wiström

Kontaktperson företag
tobias@compucraftab.se
0736 - 37 07 27

Cristoffer Lundberg

Kontaktperson företag
cristoffer@compucraftab.se
0736 - 50 05 40

Jimmy Cargel

Nätverkstekniker
jimmy@compushop.se

Fanny Nordin

Tekniker
fanny@compucraftab.se

Oskar Christiansen

Tekniker
oskar@compucraftab.se

Magnus Schulz

Tekniker
magnus@compucraftab.se

Erik Gustafsson

Butiksansvarig
erik.gustafsson@compucraftab.se